Aktualności

  • Wizyta na Ukrainie

    Wizyta na Ukrainie
    11.10.2017

    Porozumienie o współpracy Gminy Kolbudy i Jaworowa na Ukrainie, podpisane  kilka lat temu, zaowocowało na początku października  wyjazdem naszej młodzieży do zaprzyjaźnionej ukraińskiej miejscowości i  dało szansę poznania bliżej kraju sąsiadującego z Polską.

     Czterdziestu trzecioklasistów kolbudzkiego gimnazjum, wyróżniających  się aktywną pracą na rzecz środowiska lokalnego, wraz z opiekunami po raz pierwszy skorzystało z zaproszenia mera Jaworowa pana Pawła Bakuńca.Grupie towarzyszył dyrektor szkoły i władze gminy. Nasza delegacja spotkała  się z bardzo miłym przyjęciem ze strony mieszkańców miasteczka,  położonego niedaleko od polskiej granicy. 

       Uczniowie zostali przywitani przez rówieśników chlebem i solą, uczestniczyli w  spotkaniu z władzami miasta, podczas którego poznali zasady funkcjonowania samorządu lokalnego i  problemy,  z jakimi boryka się obecnie ten kraj, będący w stanie wojny z Rosją, brali udział w zajęciach w szkole, rywalizowali w grze terenowej o skarb Sobieskiego, wysłuchali specjalnie na tę okazję przygotowanego koncertu, zwiedzili muzeum w rezerwacie na Roztoczu, zapoznali się z pracami dyplomowymi uczniów szkoły rękodzieła artystycznego, które między innymi zdobią pobliską świątynię  grekokatolicką, odwiedzili kościół św.  Piotra i Pawła, którego proboszczem jest dobrze znany ks. Marek Niedźwiecki oraz kibicowali lokalnej drużynie juniorów – Galicyjskim Lwom na meczu hokejowym.  Wieczorem na  mniej oficjalnych spotkaniach z młodzieżą ukraińską przy muzyce, podczas wspólnej nauki tańca nowoczesnego i  śpiewu szant nawiązano nowe przyjaźnie.

    (Informacja na podst. tekstu I. Frączek, H. Nagórskiej i I. Rułkowskiej).

     

  • Wodne Gumisie

     

     

     

     

     

    Wodne_Gumisie.pdf

  • Wybory Samorządu Uczniowskiego

    11.10.2017

    W wyniku wybrów wyłoniona została Rada Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w składzie:

    1. Konstancja Aszyk, 94 głosy
    2. Michał Tempski, 90 głosów
    3. Zuzanna Bielewicz, 79 głosów
    4. Michał Sujka, 78 głosów
    5. Nikodem Zieziula, 73 głosy
    6. Klaudia Drelich, 73 głosy
    7. Szczepan Buśko, 67 głosów
    8. Kamil Spat, 66 głosów
    9. Martyna Janca, 62 głosy
    10. Diana Lejkowska, 57 głosów

    Rada Samorządu Uczniowskiego SP

    1. Kałużny Kacper kl. VII E , 147 głosów
    2. Szlufik Zofia kl.VII A, 111 głosów
    3. Gazda Igor kl.VII , 97 głosów
    4. Holzer Dominik kl.VII E , 86 głosów
    5. Szreder Kinga kl.IV B, 85 głosów
    6. Sajdutko Filip kl. VII B, 76 głosów
    7. Olszewski Maciej kl.VII E, 70 głosów
    8. Sadowska Julia kl. VII A, 65 głosów
    9. Obrycki Cyprian kl.VII D, 65 głosów
    10. Tralewski Cezary kl.VII C , 62 głosów

    foto. M. Seelau

  • Wycieczka do Bydgoszczy

    Wycieczka do Bydgoszczy
    09.10.2017

    W sobotę, uczniowie klas I-III SP uczestniczący w programie "Cztery razy K", wyjechali na wycieczkę do Bydgoszczy. Głównym celem wyjazdu było nietypowe miejsce- Muzeum Mydła i Historii Brudu. Każde dziecko wykonało mydło wg swojego pomysłu, dobierając foremkę ulubionego kształu, dodatki oraz  zapach. Powstały piękne, kolorowe i pachnące różnymi aromatami mydła. W muzeum obejrzeliśmy ciekawe ekspozycje pokazujące w jaki sposób ludzie dbali o higienę na przestrzeni różnych wieków. Niektóre eksponaty wzbudziły zdziwienie, inne śmiech. Wizyta wszystkim się bardzo podobała, tym bardziej, że wykonane przez siebie mydła każdy uczestnik mógł zabrać do domu. Potem mieliśmy okazję  podziwiać piękne miejsca w Bydgoszczy, m.inn. Starówkę oraz Wyspę Młyńską położoną wśród meandrów rzeki Brdy. Wyjazd był bardzo ciekawy i udany a uczestnicy bardzo zadowoleni.

    Beata Bretes

    Foto: B. Szmyt, A. Wiśniewska, B. Bretes

  • Obóz Narciarski Wisła 2018

    Znalezione obrazy dla zapytania narty

     

  • Warsztaty kulinarne z okazji Dnia Chłopaka

    Warsztaty kulinarne z okazji Dnia Chłopaka
    01.10.2017

     Jak co roku pod koniec września z okazji Dnia Chłopaka dzieci z zerówki uczestniczyły w WARSZTATACH KULINARNYCH. Mali uczniowie zamienili się w kucharzy i uczyli się pieczenia gofrów. Po zaznajomieniu się z przepisem odmierzali potrzebne składniki. Praca była tak ukierunkowana, aby każdy uczestnik wyrabiał ciasto, które następnie było upieczone przez panie w gofrownicach. W tym dniu pięknie pachniało w całej szkole. Gofry wszystkim smakowały, a dzieci były dumne, że mogły się pochwalić swoimi umiejętnościami kulinarnymi.

       Wszystkim chłopcom z naszej szkoły składamy serdeczne życzenia.

    Foto: Patrycja  Wrycza

  • Szachiści z gimnazjum Mistrzami Województwa Pomorskiego

    16 października 2017r.  w Kwidzynie drużyna szachistów z naszego gimnazjum wywalczyła I miejsce w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w Szachach Drużynowych. Zwycięski skład czteroosobowej drużyny tworzyli Oliwer Wirkus z klasy 2B-kapitan drużyny, Cyprian Obrycki z klasy 7d, Józef Mróz z klasy 7b, Miriam Grot z klasy 7a. Drużyna otrzymała puchar i pamiątkowy dyplom, a każdy z zawodników medal. Walka w finale wynikała z wcześniejszych zwycięstw, w rozgrywkach na szczeblu powiatowym, gdzie uczniowie naszej szkoły pokonali rywali z Przejazdowa, Trąbek Wielkich i Pszczółek, a następnie w półfinale wojewódzkim, pokonali przeciwników ze szkół w Kościerzynie, Starogardzie Gdańskim i Brusach. Każdy etap zawodów to wysiłek, duże emocje i budowanie zgranej drużyny.   Dodam, że organizatorem rozgrywek powiatowych i półfinałów  była wzorem lat ubiegłych nasza szkoła. Gratulacje dla tęgich głów i powodzenia w kolejnych turniejach.

    Dorota Zielińska

  • Wycieczka do Kościerzyny i Wdzydz

      

        W sobotę 14.10.2017 grupa uczniów naszej szkoły uczestniczących w projekcie "Cztery razy K" udała się na wycieczkę. W Kościerzynie zwiedziliśmy Muzeum Kolejnictwa, które powstało w 1992 roku. Obejrzeliśmy różne parowozy, niespotykane już pojazdy szynowe i ruchomą makietę stacji Kościerzyna. Na koniec mogliśmy przejechać się drezyną. Z Kościerzyny udaliśmy się do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Tutaj mogliśmy zobaczyć jak żyło się na Kaszubach w dawnych czasach. Wzięliśmy również udział w lekcji, podczas której niektórzy z uczniów mogli się przekonać jak dotkliwe były kary dla uczniów wiele lat temu. Mimo niesprzyjającej pogody humory wszystkim dopisywały i wróciliśmy zadowoleni z udanego wyjazdu.

    Marzenna Seroczyńska

  • Ubezpieczenie uczniów

    Oferta Interrisk dla uczniów ZKPiG w Kolbudach jest już też dostępna ON-LINE w Internecie.Każdy rodzic może wejść na stronę https://klient.interrisk.pl/EduPlusOnline  i po wpisaniu kodu ID Klienta będzie miał do wyboru warianty ubezpieczenia dostępne w szkole.Będzie mógł zapoznać się z ofertą, OWU oraz wybrać wariant i od razu opłacić składkę przez Internet !
    Dla szkoły ID Klienta to             :  6n5ul
  • Międzynarodowe Zawody Rzutowe

    Międzynarodowe Zawody Rzutowe

    3 osobowa drużyna Polskiego Związku Wędkarskiego reprezentowała Okręg Gdańsk na IV Międzynarodowych Zawodach Rzutowych o Puchar Błonia. Jednym z zawodników był nasz uczeń 3 klasy gimnazjum Rafał Wawryszuk. Rafał uzyskał bardzo dobry wynik w klasyfikacji końcowej. Jako drużyna kończąca rozgrywki w roku 2017 zajęli 5 miejsce. Gratulujemy ogromnie i wspinamy się dalej bo trening czyni MISTRZA.

  • Wybory do Samorządu

    Wybory do Samorządu
    Od wtorku 26.09 do poniedziałku 02.10.2017 odbędzie się KAMPANIA WYBORCZA do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Wszystkich uczniów będących w składzie Trójek Klasowych zapraszamy do udziału w kampanii wyborczej. Kandydaci są proszeni o przygotowanie prezentacji swojej osoby oraz propozycji działań na rzecz szkoły ( w formie papierowej lub elektronicznej)
    Propozycje prosimy składać do opiekunów SU ( p. Magdalena Hajduk - gimnazjum, p.Małgorzata Seelau - szkoła podstawowa IV-VII )

    MASZ CIEKAWE POMYSŁY ?

    LUBISZ POMAGAĆ INNYM ?

    POTRAFISZ WSPÓŁDZIAŁAĆ ?

    WYSTARTUJ W WYBORACH !!!

  • Harmonogram wyjazdów na basen 2017/18

  • Wyjazd edukacyjny do Hewelianum

    Wyjazd edukacyjny do Hewelianum
    W ramach wyjazdów edukacyjnych z programu  4xK dzieci z klas III SP uczestniczyły w wycieczce do Hewelianum. Wystawa „Z energią!” mieszcząca się w historycznym budynku Kaponiery Południowej odkryła wszystko, co związane jest z wytwarzaniem energii i reenergią. Na kilkudziesięciu stanowiskach dzieci obserwowały, doświadczały, a także wywoływały różnorodne zjawiska. Warsztaty „Kropla zabawy” przybliżyły dzieciom niecodzienne oblicze wody. Dzieci pobudzały ciekawość otaczającym nas światem przy pomocy interaktywnych wystaw i działalności edukacyjnej. 
    K. Stasiak
    foto: K. Stasiak, B. Szmyt, B. Bretes
     
  • DARY SADU, LASU I OGRODU

    DARY SADU, LASU I OGRODU

     Późne lato i wczesna jesień to czas obfitych zbiorów. Ludzie mają wówczas wiele pracy. Dzieci przebywające w świetlicy dla klas IV-VII i gimnazjum także nie próżnowały, wykonały wiele zadań związanych z tą tematyką.      

         Uczniowie pięknie malowali martwą naturę- kosz z owocami. Z kolorowego papieru, krepy, plasteliny zrobili zapasy na zimę, które zgromadziliśmy w naszej przepastnej spiżarni. Wychowankowie świetlicy pod kierunkiem nauczycieli przygotowali słoiki z różnymi przetworami: soki i dżemy, kiszone ogórki, marynowane grzyby. Wykonali kosze z owocami, grzybami  oraz wyklejali smakowitą dynię i apetycznego kabaczka. W naszej spiżarni nie mogło zabraknąć suszonych grzybków, mięty i czosnku.Dzieci zrobiły także plakaty : „Żyj kolorowo” ( z informacjami o wartościach odżywczych owoców”) oraz  „Chrapka na jabłka”, na którym znalazły się wiadomości dotyczące kulinarnego zastosowania jabłek,  odmiany jabłek, przysłowia i zwroty o jabłkach oraz różne przepisy.

    Uczniowie przygotowali samodzielnie sałatkę owocową, a zamiast chipsów chrupali orzechy.

         Nastał czas grzybobrania. W celu łatwiejszego rozpoznania, czy dany gatunek nadaje się do spożycia, wychowankowie świetlicy korzystając z atlasów, wykonali specjalne tablice: grzyby jadalne, niejadalne i trujące.

         Pierwszego dnia astronomicznej jesieni dzieci stworzyły ciekawe kompozycje z buczyny, gałązek krzewów- bzu, dzikiej róży, głogu  i kwiatów.

         W tym roku pogoda nie dopisuje, ale mamy nadzieję, że w końcu się ustabilizuje i będziemy mogli częściej odbywać spacery w lesie.

    U. Sychta, H. Klamrowska, A. Morawska

        

  • Bajka profilaktyczna

    Bajka profilaktyczna
    22.09.2017

    21 września uczniowie kl. O-III obejrzeli spektakl profilaktyczny "Awantura o żabę" w wykonaniu Teatru Kurtyna z Krakowa. Była to opowieść o pożytkach płynących z pracowitości, dobrego zachowania, akceptacji, szacunku do ludzi oraz posłuszeństwa wobec opiekunów i osób starszych.

  • Kalendarz imprez sportowych 2017/18

  • Stypendyści za wyniki w nauce

    Wójt Gminy Kolbudy przyznał stypendia za wyniki w nauce  w roku szkolnym 2016/17,  od września 2017 do czerwca 2018.

    lista stypendystow

  • Teatrzyk "Pinokio"

    18 września 2017r. w naszej szkole Teatr Klapa, czyli Koperek i Kminek zaprezentował najmłodszym dzieciom spektakl pt. Pinokio.
    Jest to historia chłopczyka wystruganego przez stolarza Gepetta. Zaczarowane polano, z którego powstał Pinokio, sprawia że drewniany pajacyk ożywa. Niestety, chłopiec nie należy do grzecznych. Drewniany pajacyk zdaje sobie sprawę ze swoich błędów, martwi go,że sprawia przykrość Gepetto, jednak chęć przeżycia nowej przygody zawsze bierze górę nad rozsądkiem. Historia niesfornego chłopca została wykorzystana przez autorów do przekazania małym widzom prawd na temat posłuszeństwa, lojalności wobec przyjaciół, kierowania się w życiu dobrem i rozsądkiem.

     

    A. Wiśniewska

     

     

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Kształcenia i Wychowania w Kolbudach
    ul. Wybickiego 33;
    83-050 Kolbudy
  • 58-326-41-10
    58 682 72 78
    58-326-41-20 świetlica
    58-326-41-32 świetlica kl.0-III
    58-326-41-22 lub 24 Pedagog
    58-326-41-23 Psycholog
    58-326-41-27 Pielęgniarka
    58-326-41-21 Biblioteka
    58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć