• JASEŁKA
    Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, w naszym przedszkolu odbyły się
    spotkania wigilijne. Chcąc wprowadzić świąteczny klimat, dzieci z grupy Orłów przygotowały
    przedstawienie jasełkowe, które po raz kolejny przypomniało nam co wydarzyło się ponad dwa
    tysiące lat temu. Przedszkolaki wcieliły się w rolę Maryi, Józefa, Aniołków, Pastuszków,
    Krakowianek i Króli. Przedstawienie urozmaiciły kolędy a także tańce: „Taniec Aniołków”,
    „Zbójnicki” i „”Krakowiaczek”. Po występie głos zabrał ks. Paweł, który opowiedział nam o
    znaczeniu zwyczaju dzielenia się opłatkiem. Następnie udaliśmy się do swoich sal, złożyliśmy
    sobie życzenia i przystąpiliśmy do wspólnego Świętowania Narodzin Pana Jezusa.
    08.01.2020 22:28 | więcej »
  • Mikołajki 2019
    6 grudnia do naszego przedszkola zawitał bardzo miły gość. Mikołaj odwiedził każdą grupę i spędził radosny czas z dziećmi. Wszystkie przedszkolaki otrzymały piękne prezenty, zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie i mogły przez chwilę porozmawiać z Mikołajem. Oczekiwanie na Mikołaja jest zawsze cudownym czasem!
    08.01.2020 22:26 | więcej »
  • Bajkowy koncert o Rybaku
    22 listopada w naszym przedszkolu odbył się bajkowy koncert O Rybaku, srebrnej rybce i słonym Bałtyku. Dzieci poznały instrumenty takie jak: trąbka, gitara elektryczna oraz chimsy. Razem z narratorem odbyliśmy podróż do dawnych czasów, do miejscowości Puck, by poznać legendę o tym jak morze bałtyckie ze słodkiego stało się słone.
    25.11.2019 19:51 | więcej »
  • Póki Polska żyje w Nas - 101 urodziny Polski w naszym przedszkolu
    14 listopada obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci doskonale znały symbole narodowe, słowa hymnu Polski i pieśni patriotycznych. Dzięki inscenizacji którą przygotowały dzieci z grup: Jaskółek, Zajączków, Orłów i Motyli mogliśmy wrócić do historii, kiedy to Polska zniknęła z map świata i walczyła, by znów odzyskać wolność. Tradycyjnie na koniec przedstawienia pracownicy przedszkola zaprosili wszystkich gości do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Pamiętajmy, by kształtować w dzieciach postawy patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Bo jest nasza, bo jest wolna, bo na imię Polska ma!
    25.11.2019 19:48 | więcej »
  • Profilaktyczna bajka o Krówce Łaskotce
    Mądrości krówki łaskotki to urocza, wartka i dynamiczna bajkowa opowieść skrząca się dowcipem dialogów, wypełniona tańcem i piosenkami. Taką bajkę mogliśmy oglądać 8 listopada w naszym przedszkolu. Tematyka problemów dotyczących poczucia własnej wartości, umiejętności mówienia NIE i uzależnień dotyka każdego z nas. Dzięki krówce łaskotce poznaliśmy sposoby radzenia sobie z wyśmiewaniem przez rówieśników, mówienia STOP, gdy ktoś robi nam krzywdę oraz tego, że papierosy szkodzą i trują naszych bliskich. Od początku do końca bajki śmiech rozbrzmiewał w całym przedszkolu, a to wszystko za sprawą krówki, która była niezwykle wesołą krówką.

25.11.2019 19:45 | więcej »
  • Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu
    14 października – Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień
    dla wszystkich pracowników oświaty.
    W tym wyjątkowym dniu, dzieci z grup: Biedronek, Pszczółek, Orłów i Motyli podziękowały
    nauczycielom oraz pracownikom obsługi
    i administracji za dar zdobywanej wiedzy
    i umiejętności, za codzienne starania oraz trud włożony w ich wychowanie, prezentując swoje recytatorskie, taneczne i wokalne umiejętności.
     Na zakończenie dzieci wręczyły upominki wszystkim pracownikom.

27.10.2019 19:31 | więcej »
  • Pomoc dla Ani Starosolskiej

Dzieci z grupy Jaskółek współpracując z mamą Antosi,

panią Magdą Błaszkowską, wzięły udział w akcji charytatywnej pomoc dla Ani. Dziewczynka choruje na Zespół Cockayne’a. Jest to neurodegeneracyjna postępująca choroba genetyczna powodująca opóźnienie rozwojowe paradoksalnie połączone z przyspieszonym starzeniem – więcej niż rzadka, występuje raz na 2.000.000 (tak, raz na 2 miliony) a mutacje, które wykryto u Ani są jeszcze rzadsze, jedna z nich była już 1 raz(!) opisywana w badaniach, druga jest tylko u Ani.
    Ania uwielbia motyle, stąd Jaskółki wykonały dla dziewczynki piękny album

z kolorowymi, własnoręcznie malowanymi motylami. Każdy włożył w swoją pracę mnóstwo wysiłku, by móc sprawić radość dziewczynce. Dodatkowo udało nam się nawiązać współpracę z artystą p. Emilem Łysakiem, który zechciał również uszczęśliwić Anię.

Wykonał dla Niej piękny obraz na płótnie ukazujący kolorowego motyla.
    Więcej informacji na temat możliwości pomocy Ani na stronie internetowej,

której link znajduje się poniżej.

JAK POMÓC ANI?

10.10.2019 21:52 | więcej »
  • Mały Miś w świecie wielkiej literatury 2019/2020

Mały Miś w świecie wielkiej literatury zawitał

do grupy Jaskółek. Dzieci wspólnie z misiem będą odkrywać świat literatury zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Zadaniem dzieci jest opieka nad misiem

i wspólne rodzinne czytanie.

Do przedszkola zawitał także pierwszy gość - mama Kingi, która wprowadziła dzieci w tematykę jesienną.

Pani Sylwia wraz z misiem Dominikiem przeczytali dzieciom opowiadanie

"Dlaczego liście spadają?".

Miś od razu został przyjacielem dzieci,

które troskliwie się