Aktualności

 • Międzynarodowy Dzień Koszuli

  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego13 stycznia odbył się kolejny dzień tematyczny. Tym razem wymagał on od uczniów założenia koszuli w kratę, ponieważ tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Koszuli. Mało, kto wie, że koszula to jedna z najstarszych części naszej garderoby. Uczniowie                i pracownicy szkoły chętnie odpowiedzieli na propozycję uczczenia dnia tej często noszonej części garderoby. Pokazali, że „koszula niejedno ma imię". Prezentowali się w koszulach o różnych wzorach, kolorach a nawet krojach. Były przede wszystkim kratki, paski, kropki, szlaczki, serduszka, prążki. Wszyscy „Koszulowi bohaterowie" otrzymali słodkości od Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych dniach tematycznych.

  M. Gańska-Seelau

 • Życzenia

 • Godziny pracy w okresie świąteczno-noworocznym

  Godziny pracy w okresie świąteczno-noworocznym

   

  24 grudnia –  nieczynne

  27- 30 grudnia - sekretariat czynny  8,oo- 15,oo

  31 grudnia  -  8,oo-12,oo

 • Ogródek meteorologiczny

  Na terenie naszej szkoły w patio od środy stoi ogródek meteorologiczny, którego centralnym punktem jest klatka meteorologiczna Stevensona. Na wyposażeniu klatki znajdują się:  barometr mechaniczny, termometr mechaniczny,  higrometr mechaniczny, termometr cieczowy. W ramach lekcji przyrody i geografii uczniowie będą mieli okazję wczuć się w rolę obserwatorów pogody, monitorując dane w ogródku meteorologicznym. Serdecznie dziękujemy Fundacji Banku Milenium za sfinansowanie ogródka METEO, rodzicom p. Michałowi Czerwińskiemu i p. Przemysławowi Kroczewskiemu za montaż konstrukcji oraz wszystkim rodzicom zaangażowanym w realizację projektu.

  M.Gańska-Seelau

 • „Kaszubscy Cukiernicy"

  Grupa uczniów uczęszczających na zajęcia języka kaszubskiego pachnąco przygotowuje się do  Świąt Bożego Narodzenia. W środę czwartoklasiści z pomocą starszej koleżanki z klasy 7d  upiekły przepyszne świąteczne pierniczki. Z ogromnym zapałem i zaangażowaniem wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka układały je na blachach i z niecierpliwością czekały kiedy będą gotowe do skosztowania. Efektem  pracy były pełne blaszki pierniczków, które pod czujnym okiem p. Marcina nauczyciela języka kaszubskiego  nabierały różnobarwnych kolorów. W sali 28 oraz w dużej szatni  unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.  Młodzi „Kaszubscy Cukiernicy" życzą wszystkim : ZDROWYCH, SMACZNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

  M.Gańska-Seelau

 • Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami odbędą się we środę 15.12.2021r.  Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną odbędą się zdalnie na platformie Teams- wejście przez konto ucznia.

  Klasy I-III godz. 17;30-18;00- spotkanie z wychowawcą

  Klasy IV-VIII godz. 18;30-19;00- spotkanie z wychowawcą

  17,30-18,30 – możliwość konsultacji z nauczycielami przedmiotów

 • Odwiedziny Mikołaja

  Dzisiaj w szkole można było spotkać Mikołaja, który odwiedził młodszych uczniów przynosząc im prezenty i słodkości. Dzieci z radością witały Mikołaja    i ... zapraszały go na przyszły rok.

  A.Wiśniewska

 • Dzień czerwonej czapeczki

  W Dniu Czerwonej Czapeczki od samego rana po korytarzach szkoły chodziły dzieci i nauczyciele ubrani w czerwone stroje i piękne mikołajowe czapki. Tak duże zaangażowanie uczniów spowodowało iż około godziny 8.30 pojawił się Mikołaj, który w asyście 2 Śnieżynek i 2 Elfów odwiedził wszystkie klasy IV-VIII i częstował przepysznymi czekoladkami z wizerunkiem reniferów . I choć może nie wszyscy uczniowie byli grzeczni p, to Mikołaj przymykał oko.... Mikołaja nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku żałowały dzieci z klasy V.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w dostarczeniu z Laponii słodkości, a Radzie Samorządu Uczniowskiego za zaproszenie Mikołaja, Śnieżynek i Elfów.

  M.Gańska-Seelau

 • Opłaty za duplikat świadectwa, zgubioną legitymację i zniszczone podręczniki

  Informujmy, że od dnia 1 grudnia 2021 r. opłaty dokonywane za wydanie duplikatu świadectwa, zagubionej legitymacji szkolnej oraz za zniszczone podręczniki można dokonywać wyłącznie na rachunek bankowy o numerze 21 8335 0003 0400 8976 2000 0002.

  Szczegóły w zakładce strefa ucznia

 • Nagrody w Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Polska- moja ojczyzna"

  W dn. 26.11.2021r. w klasach I-III odbył się apel w trakcie którego dyrektor szkoły p. Dorota Banasiak i wicedyrektor p. Beata Bretes wręczyły dyplomy i upominki rzeczowe uczniom, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Polska- moja ojczyzna. Uczeń kl. 2c Leon Syczyło zajął 3 miejsce a kilkoro dzieci z kl. 1b, 2a,2b,2c i 3c otrzymało wyróżnienia. Zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w następnych konkursach, a nagrodzonym w tym konkursie serdecznie gratulujemy.

  Bożena Szmyt

 • Konkurs „ Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie”

  Podsumowanie III edycji Gminnego konkursu plastycznego „ Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie”.

  18 listopada Pani wicewójt Anita Richert-Kaźmierska wręczyła nagrody następującym uczniom:

  I miejsce  Ksawery Wołyniec klasa III c

  II miejsce Damian Lazarowski klasa III a

  wyróżnienie Karol Lizakowski klasa III c

  24 listopada Ksawery będzie reprezentował naszą Gminę w etapie powiatowym.

  Gratulujemy !!!

  M.Wojciechowska

 • konkurs "Mam talent"

  Tak długo wyczekiwany konkurs „ Mam Talent" wreszcie się odbył. W środę 17.11. nasza stołówka zamieniła się w prawdziwą scenę, na której zostały zaprezentowane wszelakie talenty. Do konkursu przystąpiły następujące osoby: Kira Medvedieva kl.4a, Jan Kędzierski kl. 4d, Maja Bork, Maja Jakubowska i Hanna Klein z kl. 5d, Helena Glaza, Livia i Julia Knot, Emilia Turowska oraz Oliwia Wielgusiak z kl. 6b, Nadia Nowińska i Julia Woronowicz z kl. 7c, Aleksandra Makulska kl. 7d, Hubert Kuśnierz kl. 8a i Julia Szewczykowska kl. 8e.  Uczestnicy konkursu śpiewali, tańczyli, rysowali, grali na instrumentach oraz wyginali śmiało ciała w rytm muzyki. Jurorzy mają teraz twardy orzech do zgryzienia, by wybrać tych najlepszych. Naszym zdaniem wszyscy już wygrali. Mają pasje, które przy wsparciu swoich najbliższych mogą pięknie rozwijać, by w przyszłości osiągnąć swój wymarzony cel. Mamy nadzieję, że swoim występem zainspirowali inne osoby, które zgłoszą się do kolejnej edycji konkursu. Ale to już pewnie za rok...

   Zespół psychologiczno-pedagogiczny

  foto: A.Naderza

 • Święto Niepodległości

  11 listopada przypada 103 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji we mszy świętej w kościele św. Floriana wziął udział Poczet Sztandarowy naszej szkoły. W przeddzień święta odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, gdzie uczestnicy w sposób szczególny uczcili nadchodzące Święto Niepodległości. 10 listopada o godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski dołączając w ten sposób do akcji „Szkoła do hymnu”. W czasie obchodów Święta Niepodległości w klasach i na holach dominowały dekoracje w barwach narodowych wykonane przez uczniów i nauczycieli świetlic szkolnych oraz pozostałych uczniów.

  B. Bretes

  Foto: Ż. Wisowata, M. Gańska Seelau, U. Sychta, M. Rokicka, wychowawcy kl. 0

 • Pasowanie na ucznia

  5 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na uczniów dzieci klas pierwszych. W uroczystościach brali udział uczniowie wraz z wychowawcami, dyrekcja szkoły, Andrzej Chruścicki – wójt Gminy Kolbudy, Anita Richert-Kaźmierska- wicewójt Gminy Kolbudy, Lucyna Zielińska-przedstawiciel Rady Rodziców oraz rodzice uczniów klas pierwszych.
  Po części artystycznej uczniowie klas pierwszych ślubowali uroczyście być dobrym Polakiem i chlubą swojej klasy oraz szkoły. Pilną nauką, dobrym zachowaniem i wzorowym koleżeństwem, nieść radość rodzicom, pedagogom i kolegom. Następnie dyrektor Dorota Banasiak dokonała symbolicznego pasowania dotykając ramienia każdego ucznia specjalnie przygotowanym ołówkiem i wypowiadając słowa: Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły.
  Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez  Radę Rodziców, a na końcu  rożki że słodkościami, które wywołały u dzieci wiele radości.
  Pani Dyrektor życzyła wielu sukcesów w nauce. Ten ważny dzień zostanie na długo w pamięci nas wszystkich.

  A.Wiśniewska

  Foto: M.Gańska-Seelau

 • Dzień czwartaka

  3 listopada uczniowie klas czwartych brali udział w organizowanym przez wychowawców klas Dniu Czwartaka. Celem spotkania była integracja dzieci, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole i wspólna zabawa. Uczniowie w wielu zadaniach przygotowanych przez wychowawców i pedagogów oraz psychologa, mieli możliwość wykazania się pomysłowością i kreatywnością. Radzili sobie z nimi śpiewająco. Udowodnili tym samym, że zasługują na przyjęcie do zaszczytnego grona uczniów klas starszych. Każda klasa ubrana była na inny kolor.  Klasa IV A – kolor żółty, IV B kolor niebieski, IV C kolor zielony, IV D kolor pomarańczowy. Spotkanie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych  spersonalizowanych worków na obuwie, piórników oraz długopisów.

  M.Gańska-Seelau

 • Spotkanie z okazji 75-lecia szkoły

  28 października 2021r. odbyło się spotkanie, będące podsumowaniem pracy nad publikacją wywiadów przeprowadzonych przez młodych absolwentów (Martyna Lejkowska, Antonina Seelau, Wiktoria Gębura, Dominika Leik, Urszula Koralewska, Viktoria Kreft), którzy niedawno opuścili mury naszej szkoły i uczą się w ostatniej klasie szkoły średniej lub są studentami pierwszego roku z absolwentami, którzy mają za sobą wiele lat życia zawodowego i zrobili karierę naukową: dr Aleksandrą Andrearczyk, prof. Jarosławem Drelichem, dr Sylwią Frezą, dr hab. Wiolettą Mędrzycką- Dąbrowską, dr Jolantą Olkowską-Oetzel, dr Adrianną Radulską.

  Niestety nie wszystkim udało się dojechać na spotkanie albo z powodu nawału obowiązków zawodowych, albo z powodu odległości (Niemcy, Stany Zjednoczone).Prezentacja sylwetek naukowców, którzy jako dzieci rozpoczynali przygodę z nauką w naszej szkole, powstała pod okiem pań Honoraty Nagórskiej i Izabeli Frączek z okazji 75 rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej w Kolbudach. Publikacja dostępna jest w bibliotekach gminnej i szkolnej.

  Izabela Frączek

  foto M.Gańska-Seelau

 • Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami

  We środę 3 listopada br. odbędą się zebrania z rodzicami.

  Klasy 0a i 0c godz.17;oo- wejście nr 2

  Klasy I-III godz. 17;00-18;00- wejście nr 3

  Klasy IV-VIII godz. 18;00-19;00- wejście nr 1

  Konsultacje z nauczycielami przedmiotów w godz. 17,oo-18.30.

  Listy z wykazem sal, w których odbywać się będą spotkania z wychowawcami klas zostaną zamieszczone na drzwiach wejściowych.

  Obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką na terenie szkoły.

  Zapraszamy.

 • Nagroda dla Julity Obryckiej

  Julita Obrycka, uczennica klasy 4d Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kolbudach zdobyła III miejsce w swej kategorii na Wojewódzkim Konkursie na najpiękniejszą pieśń o Biskupie Konstantynie Dominiku. Na konkurs trzeba było przygotować nagranie wokalne pieśni o tytule „Rozsewac miłotã” wraz z realizacją materiału filmowego. Uroczyste wręczenie odbyło się w Wejherowie po mszy w intencji Sługi Bożego, który ogłoszony został przez Radę Naczelną Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego patronem roku 2021. W pięknych murach Pałacu Przebendowskich, czyli siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, nagrodę Julicie wręczyli Bp Wiesław Szlachetka – sufragan archidiecezji gdańskiej, Jan Wyrowiński – prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz ks. prał. dr Wincenty Pytlik – wicepostulator procesu beatyfikacyjnego Bp. K. Dominika. Jest to znaczące wyróżnienie. Na konkurs nadesłano bowiem kilkadziesiąt prac z całego Pomorza. Spośród nich jury w składzie Jerzy Stachurski - kompozytor, dr Dariusz Majkowski i red. Robert Groth wybrało najlepsze. Grand Prix zdobyła Szkoła Podstawowa im. Bpa K. Dominika w Swarzewie.

  Eugeniusz Pryczkowski

 • Płatności za posiłki

  DRODZY RODZICE 

  Od 01.11.2021r. nastąpi zmiana płatności za posiłki. Płatności za posiłki należy dokonywać poprzez aplikację 

  www.zamowposilek.pl

  tylko płatnościami on-line (z prowizją od wpłaconej kwoty) 

  Instrukcję do aplikacji   znajdziecie Państwo :

  • w wiadomości na Librusie , 
  • na stronie spkolbudy.edu.pl
  • na Facebook ZKiW Kolbudy.

  Podstawą wydania posiłku dla uczniów w klasach I-VIII jest posiadanie aktywnego breloka. Dla uczniów korzystających z posiłków  rodzice mogą odbierać breloki w dniach od 21 do 28 października 2021 w p. 109 w godz. 7-17. Tel. kontaktowy 58 326 41 19

  Dla dzieci oddziału przedszkolnego nie jest wymagane posiadanie breloka.

  Instrukcja korzystania z aplikacji

 • Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego, uroczyście złożyli życzenia dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji wręczając własnoręcznie zrobione słoneczniki i częstując świeżutkimi słodkimi babeczkami.

  Życzymy wielu sukcesów zawodowych i dużo cierpliwości. Bardzo dziękujemy za wszelkie rady, pochwały i słowa krytyki. To właśnie dzięki Wam mamy możliwość stania się mądrymi i wartościowymi ludźmi. Dziękujemy, że jesteście z nami!

  Rada Samorządu Uczniowskiego

  M.Gańska-Seelau

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia i Wychowania w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć