• Jubileuszowy Rok Matematyki

  Dobiegł końca Jubileuszowy Rok Matematyki. Z tej okazji ale i również z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 4c na zajęciach z matematyki doskonalili umiejętności wykonywania obliczeń sposobem pisemnym. Nowatorstwo zajęć polegało na połączeniu treści matematycznych – działania sposobem pisemnym – z zabawą polegającą na rozkodowywaniu rysunku. Każdy z uczniów otrzymał działania a następnie otrzymując wyniki zakodowywał rysunek według kodu odpowiadającego wynikowi. Wszyscy z dużym zaangażowaniem rozwiązywali zadania i ciekawością oczekiwali na wynik, który okazał się być rysunkiem przedstawiający choinkę z bałwankiem.

   Małgorzata Wiewiórska

   

   

 • Konsultacje dla rodziców

  We środę 8 stycznia od godz. 16,30 odbędą się konsultacje dla rodziców. Zapraszamy.

 • Nowy Rok

  obraz Gerd Altmann z Pixabay

 • Życzenia Świąteczne


 • Koncert kolęd kaszubskich

  20 grudnia odbył się koncert kolęd kaszubskich przygotowany i zaprezentowany przez uczniów uczęszczających na język kaszubski. Pod koniec koncertu wesoło wkroczyli kolędnicy, którzy rozbawili widzów śpiewem i tańcem porywając niektórych do zabawy.

  Beata Bretes fot. Agata Wiśniewska

 • Nietypowe mikołajki w IIa

  Klasa IIa w ramach prezentu mikołajkowego gościła w pobliskim Magnesium. Dzieci brały udział w zajęciach twórczych - wykonywały doświadczenia chemiczne. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i zainteresowani eksperymentami. Uczniowie pogłębili wiedzę, zdobywali własne doświadczenia oraz twórczo rozwijali zainteresowania. Nie zabrakło też akcentu mikołajkowego w postaci drobnego  podarunku.

  Agata Wiśniewska

 • Koncert muzyczny "Dom Świętego Mikołaja"

  Miś Bajnutek odwiedził nas 5 grudnia z kolejnym koncertem, tym razem świątecznym, pt. Dom Świętego Mikołaja. Słuchaliśmy przepięknych pastorałek. Poznaliśmy ogromny instrument muzyczny - tubę, na której grał pan Patryk. Pani Marysia i pan Robert pięknie śpiewali o świątecznej herbatce. Dzieci z chęcią akompaniowały do wykonywanych utworów.

  Agata Wiśniewska

 • Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami

  Najbliższe spotkania  z rodzicami odbędą się we środę 4  grudnia według następującego harmonogramu:

  kl. I- V                 16,30

  kl. V- VIII            17,30

  Zapraszamy.

 • Spotkanie autorskie z pisarką Wiolettą Piasecką

  Uczennice z klasy III c ( M. Bork, Ł. Chmielewska, A. Góra i M. Jakubowska) biorące udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym, uczestniczyły w spotkaniu z p. Wiolettą Piasecką – autorką książki „ Faustynka”. Spotkanie odbyło się w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Pani Piasecka napisała ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, biografię H. Ch. Andersena , Faustyny Morzyckiej oraz Jana Ignacego Paderewskiego. Tą właśnie książkę pisarka niezwykle barwnie, w interesujący dla dzieci sposób, zaprezentowała na spotkaniu. Opowiedziała historię niezwykłego chłopca ( Ignacego Jana Paderewskiego), który miał dwa marzenia: zostać wielkim człowiekiem i zrobić coś dobrego dla Polski.

  Mali czytelnicy nie tylko słuchali opowieści, ale również aktywnie uczestniczyli w spotkaniu:  między innymi losowali „ zaczarowane” wróżby przygotowane przez p. Wiolettę oraz wspólnie z pisarką bawili się w improwizacje teatralne. Był także czas na  pytania, na które sympatyczna pisarka odpowiadała niezwykle wyczerpująco. Na koniec spotkania uczniowie mogli zakupić książki oraz dostać dedykację i autograf pisarki. Specjalną dedykację otrzymali również czytelnicy naszej szkolnej biblioteki.

  U. Zwarra, H. Młyńska

 • Kaszubski konkurs czytania "Méster bëlnégò czëtaniô"

  W czwartek 21 listopada 2019r.sześć dziewcząt reprezentowało naszą szkołę na powiatowych eliminacjach kaszubskiego konkursu czytania "Méster bëlnégò czëtaniô", które odbyły się w Szkole Podstawowej w Trzepowie. W kategorii klas 7-8  I miejsce zajęła Gerda Reiss, II miejsce Ania Hiller, III Miejsce Zosia Markowska, a Julianna Kustosz otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas 4-6  II miejsce zajęła Izabela Strumska, a Karolina Gdaniec otrzymała wyróżnienie w kategorii klas 1-3 . Osoby, które zajęły miejsca I-III wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich , które odbędą się 13 grudnia w Wejherowie .

   Gratulujemy i życzymy powodzenia .

  Beata Richter

 • Grand Prix dla naszej uczennicy

  Maja Bork z kl. IIIc zdobyła nagrodę Grand Prix w Gminnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kolbudach. W kategorii klas drugich II miejsce zajął  Jan Kędzierski z kl. IIb,  a w kategorii klas trzecich  Szymon Łytkowski z kl. IIIa zdobył  III miejsce.  Gratulujemy!

  Beata Bretes, fot. Karolina Bork

 • Polska to my- obchody 101 Rocznicy Niepodległości Ojczyzny

  8 listopada  odbył się uroczysty apel z okazji obchodów 101 Rocznicy Niepodległości Polski. Uczniowie klas piątych przygotowali montaż muzyczno- słowno- malarski. W czasie opowiadanej przez uczniów historii naszej przeszło 100 -letniej Niepodległości, na ekranie można było zobaczyć obrazy polskich malarzy związane z ważnymi momentami w  dziejach Ojczyzny. Montaż przeplatany był piosenkami patriotycznymi zaśpiewanymi przez chór. Na zakończenie uroczystości zespół taneczny zatańczył krakowiaka "Bartoszu, Bartoszu".

  B. Bretes

  foto: A. Wiśniewska, A. Artemiuk- Zięba

 • Szkoła do hymnu!

  8 listopada, o godzinie 11.11 uczniowie i naszej szkoły wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu". Celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. 

  Beata Bretes                                                                                                                                                     

   

 • Koncert szkolny „Binokle Pana Stanisława Moniuszki”

  7go listopada klasy 4, 5, 6 i 7b były uczestnikami koncertu poświęconemu 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki – twórcy oper m.in. „Straszny dwór” i „Halka”, a także śpiewnika z 300 pieśniami. Usłyszeliśmy i zaśpiewaliśmy z wokalistką  pieśń „Prząśniczka”, a także „Krakowiaczek jeden”. Wokaliści- sopran Pani Maria i tenor Pan Kamil - nie tylko pięknie przekazali pieśni, ale również zatańczyli figurę krakowiaka. Wiolonczelistka Pani Justyna z werwą zagrała utwór, w którym pobrzmiewały rytmy hiszpańskie pokazując artykulację ricochet i pizzicato. Wszystkim artystom akompaniowała na fortepianie Pani Aleksandra, a koncert prowadziła Pani Barbara. 

  Anna Artemiuk-Zięba

 • Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

  Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

  Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego opublikował listy rankingowe uczniów rekomendowanych do Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Znalazło się wśród nich 26 uczniów , którzy w roku szkolnym 2018/2019 uczęszczali do ZKPiG w Kolbudach.Gratulujemy Stypendystom, Rodzicom oraz Nauczycielom, którzy przyczynili się do wspaniałego sukcesu naszych uczniów. Jest to kolejny rok, w którym nie zwalniamy i nie spoczywamy na laurach. Dzięki zaangażowaniu kadry pedagogicznej możemy rozwijać pasję i talenty naszych uczniów promując szkołę i naszą małą ojczyznę. Pierwszy raz najlepszym Stypendystą Województwa Pomorskiego okazał się uczeń naszego gimnazjum Michał Ostaszewski, któremu szczególnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w drodze ku dorosłości.

  Robert Aszyk

 • "Się gra się ma". Bezpieczny Playroom - akcja dla świetlicy.

  "Się gra się ma". Bezpieczny Playroom - akcja dla świetlicy.

  Nasza świetlica kl. O-III przystąpiła do konkursu "Się gra się ma" , w którym nagrodami są nowoczesne- atrakcyjne i wartościowe edukacyjne gry, tworzące tzw. Bezpieczny Playroom. I etap polega na oddawaniu głosów przez wszystkich chętnych na naszą świetlicę ZKiW Kolbudy przy pomocy dowolnego komputera, laptopa, tel. komórkowego każdego dnia (1 urządzenie = 1 głos). Poniżej zamieszczamy link do głosowania. Akcja trwa do 28 listopada.

                                     głosuj tutaj

  Prosimy o oddawanie głosów i z góry dziękujemy: nauczyciele i wychowankowie świetlicy ZKiW Kolbudy

  Halina Durau

   

   

   

 • Przedstawienie Teatru Klapa

  28 października uczniowie klas młodszych obejrzeli przedstawienie Teatru Klapa pt."Wróbelek Elemelek." Sympatyczny bohater miał wiele przygód, ale zawsze udało mu się wyjść z opresji. Aktorzy przekazali dzieciom z wdziękiem i humorem jak należy zachować się w różnych sytuacjach - trzeba przestrzegać przepisów drogowych, nie warto być niecierpliwym, należy dokarmiać ptaki. Dzieci nauczyły się wierszyka dotyczącego przechodzenia przez jezdnię:

  Czerwony znaczy stop,

  żółty to wstrzymaj krok,

  zielony niby liść - możesz śmiało iść.

  Agata Wiśniewska

  foto: A. Wiśniewska, B. Szmyt

 • Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami

  Najbliższe spotkania  z rodzicami odbędą się we czwartek 24  października br.

  kl. I-VI           godz.  16,15

  kl. VII-VIII     godz.  17,15

  Zapraszamy.

 • Pasowanie pierwszoklasistów

  14 października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Na uroczystość przybyło wiele zaproszonych gości: Dyrekcja szkoły, p. Małgorzata Hopa – kierownik Referatu Oświaty UG Kolbudy, ksiądz Paweł Borkowski, nauczyciele z  przedszkola w Kolbudach, rodzice, uczniowie klas II i III wraz z wychowawcami i dobra wróżka. Niestety zapomniano o drugiej wróżce, która przybyła mimo braku zaproszenia. Ze złości rzuciła zaklęcie na pierwszoklasistów, aby nigdy nie sprostali zadaniom uczniów. Dobra wróżka znalazła jednak sposób, aby odwrócić zaklęcie. Wezwała na pomoc wróżki z krainy mądrości, pracowitości, miłości i muzyki. Dzięki doskonale wykonanym zadaniom wyznaczonym przez dobre wróżki: śpiewie, recytacji, tańcowi kowbojskiemu i odgadnięciu zagadek   pierwszoklasiści otrzymali 4 dary z każdej krainy, i złe zaklęcie zniknęło. Pierwszaki mogły złożyć uroczyste ślubowanie, a dyrektor p. Robert Aszyk i wicedyrektor p. Bożena Szmyt dokonali pasowania na uczniów. Następnie ksiądz Paweł Borkowski poświęcił tornistry z przyborami. Nie zabrakło oczywiście życzeń i upominków w jakże ważnym dla pierwszaków dniu. Po zakończonym ślubowaniu uczniowie klas pierwszych tradycyjnie pozowali do wspólnych zdjęć.  

  Katarzyna Stasiak

 • Maraton czytelniczy 2019/2020

  Po raz drugi nasi chętni uczniowie z kl. II a, II b, III b, III c przystąpili do Wielkiego Maratonu Czytelniczego. W tym roku konkurs pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska otrzymał rangę międzynarodową ( udział zgłosiła szkoła z Wielkiej Brytanii). Przypominamy, że zgodnie z regulaminem , co miesiąc każdy uczestnik musi przeczytać jedną książkę i napisać test sprawdzający wiedzę z przeczytanej lektury. W bibliotece odbył już się pierwszy z siedmiu testów, a dotyczył książki Justyny Bednarek „ Nowe przygody skarpetek( jeszcze bardziej niesamowite)”. Jest to trzynaście opowieści mądrych i zabawnych o przygodach skarpetek, które opuszczają dom małej Basi i wyruszają w różnych kierunkach i w różnym celu. Każda z nich : malinowa, niebieska, bordowa , czy jeszcze jakaś inna, dzięki odwadze i ciekawości świata realizuje swoje plany i pasje. To książka o odkrywaniu talentów i spełnianiu marzeń. Udało się skarpetkom to i uda się dzieciom. „ Skarpetkowe przygody” spodobają się z pewnością naszym małym czytelnikom. Polecamy!

  U. Zwarra, H. Młyńska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia i Wychowania w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-682-72-24
  58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć