Tydzień czytania

W ramach promocji czytelnictwa i biblioteki w dn. 15- 19.05.17 odbyło się wielkie szkolne czytanie. Dyrekcja i nauczyciele przez 10 min. codziennie czytali głośno naszym uczniom, fragmenty wybranych książek z księgozbioru biblioteki.
         W klasach I- III czytano książki M. Widmarka z serii „ Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Książki o małych detektywach niezwykle rozbudzających dziecięcą wyobraźnię i wciągających w intrygę.
Natomiast książki z serii” Zaopiekuj się mną” H. Webb wzbudziły w dzieciach empatię do zwierząt i zwróciły uwagę na więź, jaka może zrodzić się pomiędzy dzieckiem , a ukochanym pieskiem czy kotkiem.
         W klasach IV- VI czytano fragmenty książek R. Dahla ( „Matylda”,  „James i ogromna brzoskwinia”, „ Charcie i fabryka czekolady”, „ BFG” , Danny mistrz świata”), książki A. Maleszki z serii „ Magiczne drzewo”, serię Baśniobór” oraz nowość w zbiorach biblioteki serię fantasy  Spirit Animals.
         W klasach gimnazjalnych nauczyciele czytali literaturę współczesną dla młodzieży ( książki E. Nowak – „ Drzazga”, „Yellow bahama w prążki „ , „Niewzruszenie”, Krzywe 10”, „ Dane wrażliwe” oraz serię R. Kosika Felix, Net i Nika”.
         W bibliotece natomiast obyło się kolejne spotkanie w ramach „ Czytanie na bajkowym dywanie”. Tym razem dzieciom z oddziału przedszkolnego czytała p. dyr. B. Szmyt i p. dyr. R. Aszyk. Dzieci poznały przygody małego żółwika Franklina. Z książeczki „ Franklin, mały chwalipięta” przekonały się, że nie warto przechwalać się i zmyślać niestworzone rzeczy zwłaszcza wśród przyjaciół. Z kolei z książeczki „ Franklin sadzi drzewko” dowiedziały się jak dbać  o posadzone małe drzewko i szanować przyrodę  wokół nas.
         Mamy nadzieję, że nasze działanie przyczyni się do rozbudzenia i poszerzenia zainteresowań czytelniczych uczniów.

Biblioteka czynna:

pon.-pt. 7.30-15.oo