Listopad w świetlicy

W listopadzie dużo się działo w świetlicy dla klas IV-VII i gimnazjum. Pod czujnym okiem wychowawców powstało wiele pięknych prac na konkurs plastyczny „Jesienny krajobraz”. Odbywały się też zajęcia inspirujące do napisania wiersza bądź opowiadania na konkurs literacki „Cicho szumi wiatr w leszczynach”.

W czasie gdy za oknem szalał orkan Grzegorz,  uczniowie obserwowali zmieniającą się aurę i rysowali prace plastyczne ”Jesienna szaruga”. W  miesiącu zadumy i refleksji nie zapomnieliśmy o tych, którzy odeszli. Wspominaliśmy ich życie i dokonania. Uczniowie wykonali wówczas lampiony ze słoiczków.

Z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości wychowawcy świetlicy zaproponowali młodzieży narysowanie plakatu pt. „Wolność”. Powstały w ten sposób ciekawe prace, dzięki którym można się dowiedzieć, w jaki sposób  uczniowie klas gimnazjalnych rozumieją słowo „wolność”.

W listopadzie wychowankowie świetlicy starali się także lepiej poznać samych siebie. Nauczyciele zaproponowali szereg zadań i zabaw, dzięki którym uczniowie wzmocnili poczucie własnej wartości, m.in. rysowanie herbów z talentami, pracę plastyczną „Mój świat”, wykonanie kartek pocztowych z komplementami od każdego ucznia z klasy, pokaz mody, zabawy- „Król”, „Pajęczyna”.

Ciekawe były też zajęcia „Moje hobby”. Uczniowie wykonali wówczas plakat- reklamę swojego hobby, układali krzyżówki dotyczące pasji, mieli także możliwość prezentacji własnych kolekcji. Tym samym zachęcali innych do zainteresowania się czymś nowym, bo nie ma nic lepszego, jak dzielenie swoich pasji z kolegą czy koleżanką.

Pod koniec listopada uczniowie chętnie uczestniczyli we wróżbach andrzejkowych. Wędrująca szkatułka, serca z imionami, przyszłe zawody, rzucanie grosika do miseczki , kwiatowe wróżby, przepowiednie z gwiazd, magia cyfr, wyścig butów to tylko niektóre zabawy, dzięki którym wychowankowie świetlicy starali się poznać przyszłość. Nikt nie potraktował wróżb poważnie, było to miłe urozmaicenie dnia po lekcjach.

Listopad minął nam szybko i na pewno nie można było narzekać na nudę, ale grudzień też zapowiada się bardzo ciekawie.

.

Lista artykułów