Konkurs logopoedyczno- literacki "Baju, baju baj".

Wszyscy lubimy słuchać ciekawych opowieści, a przeżywając przygody bohaterów baśni, przenosimy się w świat, w którym dobro zawsze zwycięża zło. W piątkowy nieco mroźny poranek - 23 lutego - dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję posłuchać baśni przedstawionych przez starszych kolegów i koleżanki, biorących udział w konkursie literacko – logopedycznym „Baju, baju, baj...” dla klas III – IV. Zadaniem uczestników było przedstawienie baśni własnego autorstwa podczas eliminacji konkursowych. Celem konkursu była nie tylko promocja czytelnictwa  i poprawnej wymowy wśród dzieci i młodzieży, ale także rozwijanie talentów pisarskich najmłodszych. Zadanie było trudne, więc niewielu chętnych zdecydowało się na udział w rywalizacji w bajaniu. W trakcie konkursu widzowie obejrzeli trzy baśnie, z których każda była ciekawa, pełna humoru i przygód, a co najważniejsze - każda posiadała szczęśliwe zakończenie. Jury zadecydowało, że I miejsce zajęli ex aequo: Aleksandra Kędzierska z klasy III b oraz Aleks Nastały z klasy III e. Drugie miejsce zajęły dwie uczennice klasy IV e - Amelia Pielechowska oraz Julia Szewczykowska, które wspólnie przygotowały i przedstawiły baśniowe przedstawienie oparte o szkolną rzeczywistość. Publiczność żywo reagowała na zabawne sytuacje w baśniach oraz chętnie oklaskiwała młodych aktorów. Na koniec wszyscy wykonali  serię logopedycznych ćwiczeń buzi i jęzorka opartych o treść baśni " O dzielnym rycerzu Tristanie". Organizatorzy mają nadzieję, że konkurs zachęcił uczniów do prezentowania własnej twórczości, poszukiwania ciekawych tekstów literackich oraz do pięknej wymowy, której wzorem byli uczestnicy konkursu.

Anna Brych