Konkurs plastyczny "Błogosławiony kardynał Styefan Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży"

Regulamin konkursu plastycznego „Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży” organizowany w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kolbudach.
1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 4-6 Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kolbudach
2. Konkurs będzie przebiegał w 2 grupach:
- grupa I: klasy 4 szkoły podstawowej
- grupa II: klasy 5-6 szkoły podstawowej

GRUPA I: Temat : „Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci” - portret.
-uczniowie klasy 4 wykonują dowolną techniką prace plastyczne na kartce A4 przedstawiając portret błogosławionego Stefana Wyszyńskiego
-na odwrocie każdej pracy należy umieścić następującą informację: imię, nazwisko ucznia i klasa.
GRUPA II: Temat „Człowiek w świetle 10 przykazań błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego”
- uczestnicy wykonują prace plastyczne zgodne z treścią wybranego punktu, podając jego tytuł;
- format i technika dowolna;
- dowolna forma np. rysunek, wyklejanka, kolaż, komiks itp.
- na odwrocie każdej pracy należy umieścić nastęującą informację: imię, nazwisko ucznia, klasa.

Kryteria oceny:
- zgodność pracy z tematem konkursu, ciekawe ujęcie tematu, estetyka i ogólne wrażenie;
- praca musi być wykonana tylko przez jednego ucznia;
- przekazane prace zostaną umieszczone na wystawie.
Nagrody i terminy konkursowe:
- Przyznane zostaną nagrody za zajęcie I, II i III miejsca w każdej grupie.
- Prace składamy do 27 września 2021 roku. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 30 września 2021.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy wspaniałych pomysłów.

DEKALOG – 10 przykazań błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego:
1. Szanuj każdego człowieka, bo mieszka w nim Chrystus.
2. Myśl dobrze o wszystkich- nie myśl źle o nikim.Staraj się nawet w najgorszym dostrzec coś dobrego.
3. Mów zawsze życzliwie o drugich- nie mów źle o bliźnich.
4. Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez.
5. Przebaczaj wszystko wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągaj rękę do zgody.
6. Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie czyniono.
7. Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pomocą, radą, pociechą, sercem.
8. Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak ty korzystasz z pracy innych.
9. Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym.
10. Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół.
Żaneta Wisowata