• Nabór do NSM

 • Zaproszenie na koncert

 • Piknik rodzinny

 • Zebranie rodziców 3-4 latków

  Zebranie rodziców 3-4 latków

  Zapraszamy na spotkanie rodziców 3-4 latków, które uczęszczać będą do oddziału przedszkolnego w szkole w Kolbudach w roku szkolnym 2019/20.

  Zebranie odbędzie się 28 sierpnia (środa) o godz. 17,oo.

 • Podręczniki na rok szkolny 2019/20

  Podręczniki na rok szkolny 2019/20
 • Stypendia za osiągnięcia w nauce

   Wnioski o przyznanie stypendium Wójta Gminy Kolbudy za wyniki i osiągnięcia w nauce dla uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę na terenie Gminy Kolbudy można skladać do 15 lipca 2019r. Stypendia przyznawane będą w VI kategoriach, uczniom począwszy od klasy IV szkoły  podstawowej oraz absolwentom szkół pobierającym naukę na terenie Gminy Kolbudy, spełniającym wszystkie warunki w danej kategorii określone w regulaminie.

  Regulamin przyznawania stypendium

  Wniosek o stypendium

  Klauzula informacyjna

 • Zakończenie roku szkolnego

   

  Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2018/2019

  18.06.2019r.

  Msza św.  10:00 – klasy 0 – IV

                     11:00 – klasy V-VIII-Gimnazjum

  Zakończenie roku szkolnego

  13:00 – oddział przedszkolny

  19.06.2019r.

  8:00 – klasa VIII w hali sportowej

  10:30 – gimnazjum w hali sportowej

  9:30 – dla pozostałych klas na spotkaniu z wychowawcą

 • Najmłodsi uczniowie na przystani

  Uczniowie kl. O-III bawili się na przystani z okazji Dni Gminy Kolbudy.

  foto: A. Wiśniewska

 • Zakończenie całorocznego ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego

  Miło nam poinformować, że nasza uczennica Łucja Chmielewska z kl. II c otrzymała wyróżnienie w VII edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla najmłodszych „Spotkacie nowych przyjaciół”. Z tej okazji została zaproszona na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbyła się w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności. Jest to duży sukces, bowiem w konkursie uczestniczyło ponad 2000 maratończyków z 146 szkół. Natomiast uczennice -  Hanna Klein, Aleksandra Ciesielska z kl. II b i Malwina Kucharska, Amelia Sekieta z kl. III a zostały zaproszone na spotkanie z autorem książki „ O Kamilu, który patrzy rękami”- Tomaszem Małkowskim. Spotkanie odbyło się w dn. 5.06.19 w filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki publicznej na ul. Mariackiej. Uczestniczyła w nim także konsultantka merytoryczna tej książki p. Eliza Praska – osoba niewidoma od urodzenia. Otworzyła ona przed dziećmi drzwi do świata ludzi niewidomych. Przypominamy, że takim właśnie dzieckiem jest bohater książki T. Małkowskiego. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań, a dzięki odpowiedziom p. Elizy dowiedzieli się jak pomóc osobie niewidomej, jak takie osoby radzą sobie w codziennym życiu. Zobaczyli też brajlowską maszynę do pisania. Na spotkaniu można było również kupić książki i poprosić o dedykację i autograf pisarza. Biblioteka szkolna gratuluje wszystkim naszym maratończykom wytrwałości w czytelniczych zmaganiach. Dziękujemy również rodzicom, którzy zaangażowali się w zdobywanie lektur , motywowali i wspierali swoje dzieci.

 • Gminny konkurs "Plastikowi juz dziękujemy"

  W środę 5.06 19r. w Szkole Podstawowej w Pręgowie odbył się gminny etap konkursu pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty pt.  ”Plastikowi już dziękujemy”.  Z naszej szkoły po etapie szkolnym, w którym należało wykonać plakat ekologiczny,  zakwalifikowało się najwięcej bo 7 drużyn. Zadania konkursowe miały charakter praktyczny. Należało ułożyć hasło o zaprzestaniu powszechnego używania plastikowych przedmiotów , wymyślić ponowne zastosowanie zużytych towarów np. nakrętek czy toreb foliowych, przeprowadzić doświadczenia chemiczne czy właściwie posegregować śmieci. Na koniec każdy samodzielnie wykonał i ozdobił doniczkę z plastikowej butelki i zasadził w niej  begonię. Uczniowie mieli niebanalne pomysły na wykonanie tego zadania. Efekty były imponujące. Konkurs przebiegał w dwóch grupach wiekowych.  W kategorii klas 6-8  drużyna z klasy 6b w składzie: Aleksandra Blumel, Kinga Krajewska, Kinga Lizakowska  wywalczyła I miejsce , zaś drużyna z klasy 7b w składzie: Anna Nowak, Julia Szymichowska, Aleksandra Dziurzyńska - III miejsce. W kategorii klas 4-6 II miejsce zajęła   drużyna z klasy 5b w składzie: Anna Koczakowska, Olivia Oroń, Maja Wróblewska. Gratulujemy kreatywności i zaangażowania wszystkim naszym uczniom.

  Anna Winnicka-Namiotko, Dorota Zielińska
   

   

 • Wizyta w Gminnej Bibliotece

  5 czerwca 2019r. klasa Ia udała się z wizytą do Gminnej Biblioteki  Publicznej w Kolbudach. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza,czytały i oglądały książki, wysłuchały opowiadania pt.Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka? z wywodzącego się z Japonii papierowego teatrzyku KAMISHIBAI oraz rozwiązywały krzyżówkę i kolorowały obrazki. Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane słodyczami. Uczniowie byli zadowoleni z zaproszenia, a panie bibliotekarki żegnały dzieci z nadzieją, że zyskają nowych czytelników.

 • Wycieczka do Koszałkowa

  24 maja 2019r. klasy Ia i IIIa były na wycieczce w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Koszałkowie Wieżycy. Trzecioklasiści uczestniczyli w pieszym rajdzie terenowym, poznawali sprzęt i techniki survivalu. Pierwszoklasiści brali udział w warsztatach z animatorem przy nowo powstałym Parku Baśni i Legend Kaszubskich, był quiz o wybranej legendzie, obejrzeli teatrzyk oraz wykonali krasnoludka. Wszyscy bawili się na placu zabaw i uczestniczyli w przejażdżce wozem drabiniastym. Wycieczka była udana, wszyscy wrócili zadowoleni.

  A. Wiśniewska

 • Dzień Matki w kl. Ia

  23 maja 2019r. dzieci z klasy Ia zaprosiły do szkoły swoje mamy na uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie przedstawili show pt. Ja się wcale nie chwalę ja po prostu mam talent, w czasie którego prezentowali wiersze i piosenki. Był słodki poczęstunek i wspólna zabawa.Mamy były zachwycone i wzruszone.

  A. Wiśniewska

 • Rejs w piękną pogodę

  Tegoroczny rejs uczniów naszej szkoły jachtem Zawisza Czarny odbył się 22 maja 2019. Pogoda dopisała: było słonecznie i mimo małego wiatru udało się postawić żagle. Wszyscy zgodnie pracowali na pokładzie, a potem odpoczywali oglądając widoki morskie jak i Gdynię. Na jachcie odwiedziliśmy kubryk, kambuz i mesę. Zaśpiewaliśmy także „Pod żaglami Zawiszy” upewniając gdyńską załogę, że młode wilczki morskie nie przypadkiem są w takim miejscu. Po zejściu na ląd przespacerowaliśmy się basenem żeglarskim imienia Generała Mariusza Zaruskiego jak i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Patrona naszej szkoły. Następna okazja, „aby użyć swobody, wiatru, morza i słońca” pojawi się we wrześniu.

  Anna Zięba

 • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponagimnazjalnych

  Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczna na portalu:

  https://nabor-pomorze.edu.com.pl

 • Zebrania rodziców przyszłych uczniów kl. "O" i kl. I

 • "Kaszubski Wiec"

  W czwartek 16 maja 2019 r. nasi uczniowie z klas VII-VIII wzięli udział w IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kaszubach "Kaszubski Wiec" w Szkole Podstawowej w Borkowie k.Żukowa. Jako jedyni reprezentanci powiatu gdańskiego zmierzyli się z testem 60 pytań z historii, geografii, literatury, sztuki ludowej i leksyki kaszubskiej. Wojtek Frańczak, Zuzanna Lachowicz, Gerda Reiss i Anna Hiller wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą Naszej Małej Kaszubskiej Ojczyzny i otrzymali dyplomy z tytułem finalisty oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.

  Gratulacje !

  Beata Richter

 • Sportowa rywalizacja i dobra zabawa- turniej "Mały sport wielka zabawa"

  16 maja br. w hali sportowej ZKPiG w Kolbudach spotkali się uczniowie najmłodszych klas  szkół z terenu gminy Kolbudy na corocznym Gminnym Turnieju „Mały sport wielka zabawa”. Uczestnikami sportowych zmagań były drużyny z: SP Pręgowo, CET Kowale, ZKiW Bielkówko, ZKiW Lublewo oraz ZKPiG Kolbudy. Konkurencje wymagały nie tylko sprawności, szybkości czy  sprytu, ale również współpracy zespołowej. Towarzyszyło im wiele emocji, sportowej rywalizacji  oraz zabawy, która wywołała  radość i uśmiech na twarzach  uczestników. Zawody rozpoczęli najmłodsi  uczniowie- przedstawiciele klas I, którzy okazali się mistrzami zwinności. Nie zabrakło też emocji w kategoriach klas II oraz klas III. Publiczność zgromadzona na sali i trybunach gorąco dopingowała swoje drużyny. Wśród klas pierwszych jak i drugich zwycięzcami zostały drużyny   klas Ic  i IIc z ZKPiG Kolbudy, a w kategorii klas trzecich prym wiodła reprezentacja  CET Kowale. Turniej zakończył się wręczeniem pucharów, medali i dyplomów uczestnikom sportowej rywalizacji oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

  Wyniki turnieju:

   klasy I

  I miejsce-    ZKPiG Kolbudy

  II miejsce-   CET Kowale

  III miejsce-  ZKiW Lublewo

  klasy II

  I miejsce-   ZKPiG Kolbudy

  II miejsce-  CET Kowale

  III miejsce- ZKiW Bielkówko

  Klasy III

  I miejsce-   CET Kowale

  II miejsce-  ZKPiG Kolbudy

  III miejsce- SP Pręgowo

  Beata Bretes

   

 • Wielki Dzień Pszczół

  Wielki Dzień Pszczół

  Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z LOP, ogłasza piątek 17 maja 2019 r WIELKIM DNIEM PSZCZÓŁ. Misją tego dnia jest ochrona i uświadamianie społeczności uczniowskiej znaczenia istnienia pszczół w naszym życiu.

  Załóż w piątek coś żółtego ( koszulka, spodnie, apaszka, chusta lub przebierz się za pszczółkę ) na znak poparcia tej inicjatywy i dowiedz się jak Ty możesz pomóc pszczołom ( hol przy sali 03 )

  M. Seelau

 • "Mały sport wielka zabawa" - eliminacje szkolne

  13 maja odbyły się szkolne elemininacje do turnieju " Mały sport wielka zabawa". Rozgrywki przeznaczone są dla uczniów klas I-III, którzy zmagają się w konkurencjach zespołowych na poziomie klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Klasa, która zdobędzie najwięcej punktow w swojej kategorii reprezentować będzie naszą szkołe w turnieju gminnym. Będą to drużyny z następujących klas:

  kl. Ic

  kl. IIc

  kl. IIIa

  Gminny etap  turnieju "Mały sport wielka zabawa" już we czwartek, 16 maja w hali sportowej ZKPiG Kolbudy. Zapraszamy.

  Beata Bretes

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia i Wychowania w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-682-72-24
  58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć