• Dobiegł końca Jubileuszowy Rok Matematyki. Z tej okazji ale i również z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 4c na zajęciach z matematyki doskonalili umiejętności wykonywania obliczeń sposobem pisemnym. Nowatorstwo zajęć polegało na połączeniu treści matematycznych – działania sposobem pisemnym – z zabawą polegającą na rozkodowywaniu rysunku. Każdy z uczniów otrzymał działania a następnie otrzymując wyniki zakodowywał rysunek według kodu odpowiadającego wynikowi. Wszyscy z dużym zaangażowaniem rozwiązywali zadania i ciekawością oczekiwali na wynik, który okazał się być rysunkiem przedstawiający choinkę z bałwankiem.

• We środę 8 stycznia od godz. 16,30 odbędą się konsultacje dla rodziców. Zapraszamy.

• obraz Gerd Altmann z Pixabay

• 20 grudnia odbył się koncert kolęd kaszubskich przygotowany i zaprezentowany przez uczniów uczęszczających na język kaszubski. Pod koniec koncertu wesoło wkroczyli kolędnicy, którzy rozbawili widzów śpiewem i tańcem porywając niektórych do zabawy.

Beata Bretes fot. Agata Wiśniewska

• Klasa IIa w ramach prezentu mikołajkowego gościła w pobliskim Magnesium. Dzieci brały udział w zajęciach twórczych - wykonywały doświadczenia chemiczne. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i zainteresowani eksperymentami. Uczniowie pogłębili wiedzę, zdobywali własne doświadczenia oraz twórczo rozwijali zainteresowania. Nie zabrakło też akcentu mikołajkowego w postaci drobnego podarunku.

Agata Wiśniewska

• Miś Bajnutek odwiedził nas 5 grudnia z kolejnym koncertem, tym razem świątecznym, pt. Dom Świętego Mikołaja. Słuchaliśmy przepięknych pastorałek. Poznaliśmy ogromny instrument muzyczny - tubę, na której grał pan Patryk. Pani Marysia i pan Robert pięknie śpiewali o świątecznej herbatce. Dzieci z chęcią akompaniowały do wykonywanych utworów.

Agata Wiśniewska

• Zebrania z  rodzicami

Najbliższe spotkania z rodzicami odbędą się we środę 4 grudnia według następującego harmonogramu:

kl. I- V 16,30

kl. V- VIII 17,30

Zapraszamy.

• Uczennice z klasy III c ( M. Bork, Ł. Chmielewska, A. Góra i M. Jakubowska) biorące udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym, uczestniczyły w spotkaniu z p. Wiolettą Piasecką – autorką książki „ Faustynka”. Spotkanie odbyło się w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Pani Piasecka napisała ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, biografię H. Ch. Andersena , Faustyny Morzyckiej oraz Jana Ignacego Paderewskiego. Tą właśnie książkę pisarka niezwykle barwnie, w interesujący dla dzieci sposób, zaprezentowała na spotkaniu. Opowiedziała historię niezwykłego chłopca ( Ignacego Jana Paderewskiego), który miał dwa marzenia: zostać wielkim człowiekiem i zrobić coś dobrego dla Polski.

• W czwartek 21 listopada 2019r.sześć dziewcząt reprezentowało naszą szkołę na powiatowych eliminacjach kaszubskiego konkursu czytania "Méster bëlnégò czëtaniô", które odbyły się w Szkole Podstawowej w Trzepowie. W kategorii klas 7-8 I miejsce zajęła Gerda Reiss, II miejsce Ania Hiller, III Miejsce Zosia Markowska, a Julianna Kustosz otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas 4-6 II miejsce zajęła Izabela Strumska, a Karolina Gdaniec otrzymała wyróżnienie w kategorii klas 1-3 . Osoby, które zajęły miejsca I-III wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich , które odbędą się 13 grudnia w Wejherowie .