Polsko - rosyjska wymiana

Polsko – Rosyjska Wymiana Młodzieży 2017

5 czerwca 2017 roku w ZKPiG w Kolbudach nastąpiło uroczyste rozpoczęcie projektu w ramach Polsko- Rosyjskiej Wymiany Młodzieży 2017;  tematem  projektu jest taniec, a dokładnie :  „ Taniec – międzynarodowy język przyjaźni wystukiwany stopami” .   Realizacja projektu stała się możliwa  dzięki dotacji udzielonej przez  Centrum Polsko- Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz dofinansowaniu przez Gminę Kolbudy.

Projekt odbywa się dzięki  zaangażowaniu i pracy nauczycieli z ZKPiG w Kolbudach oraz pracowników Urzędu Gminy Kolbudy.

Bierze w nim udział 15 uczniów naszej szkoły w Kolbudach i  15 uczniów ze Szkoły nr 216 im. Adama Mickiewicza w Sankt Petersburgu.

Realizacja projektu na terenie Polski odbywała się w dniach 05 -11.06.2017. Goście z Rosji wzięli udział w warsztatach tanecznych na terenie szkoły w Kolbudach oraz uczestniczyli w bogatym programie wymiany.  Wraz z rówieśnikami z Polski uczyli się tańca kaszubskiego „Okrąc są wkół” i poloneza. W ramach wycieczki po regionie poznawali piękno Kaszub. Odwiedzili Gdańsk i Gdynię oraz Teatr Szekspirowski i Teatr Muzyczny. Uczyli się współpracy i poszanowania odmienności kultur,  przełamywali stereotypy.

Projektowi przyświeca kilka haseł związanych z tańcem, najważniejsze z nich to:

Taniec jest sztuką piękną. Potrafi połączyć dwoje ludzi , z dwóch różnych światów”.

23 września polska młodzież wyjeżdża na tydzień do Sankt – Petersburga. Będziemy tan realizować drugą część projektu, który przygotowała strona rosyjska.

Polsko – Rosyjska Wymiana Młodzieży 2017

Projektowi przyświeca kilka haseł związanych z tańcem, najważniejsze z nich to:

Trzymajcie za nas kciuki!!!

Nauka polskiego tańca narodowego – poloneza