Relacje z wyjazdów ERASMUS

OXFORD

"Language ,Life and Culture in the UK today" w Lake School of English w Oxfordzie

W listopadzie 2017 roku brałyśmy udział w tygodniowym kursie dla nauczycieli języka angielskiego: Language Life and Culture in the UK today .

Przede wszystkim chciałybyśmy podziękować koordynatorce projektu Izie Średzińskiej i Ewelinie Michalak za ich ogromną pracę włożoną w przygotowanie projektu oraz mobilności .

Jesteśmy bardzo zadowolone z zajęć w Lake School of English. Zajęcia prowadzone przez Sian Tezel były ciekawe i prowadzone w zrelaksowanej, swobodnej atmosferze. Obejmowaly one m.in.: historię i rozwój języka angielskiego,  charakterystykę społeczeństwa brytyjskiego, aktualności w kulturze i sztuce ,  wartości brytyjskie, multikulturalizm i jego wpływ na społeczeństwo, brytyjski system edukacyjny,  zwyczaje brytyjskie, regionalizmy,  stereotypy,  wyrażenia kolokwialne i ich pochodzenie,  kolokacje,  wybrane zagadnienia gramatyczne itp.

W obrębie kursu były trzy wycieczki : najciekawsze miejsca w Oksfordzie,  wizyta w Jesus Christ College, wycieczka do Blenheim Palace - miejsca urodzenia i zamieszkania Winstona Churchilla.

Nasza grupa była dość mała 5 -6 osób.  W skład oprócz nas wchodziła : Estonka, Włoszka, Czeszka i Koreanka. Dzięki kameralnej atmosferze grupa szybko się zintegrowała co było dodatkowym atutem kursu.

Czas po zajęciach przeznaczałyśmy na zwiedzanie Oxfordu . Byłyśmy m.in. w oksfordzkim muzeum Ashmolean szczycącym się bardzo bogatymi zbiorami od prahistorii do czasów współczesnych,

Pitt Rives Museum - muzeum etnograficznym,    zamku oksfordzkim oraz oksfordzkich kolegiach  uniwersyteckich : Magdalen, Merton,  All Souls,  Queens.

Bardzo doceniamy fakt, że Dyrekcja naszej szkoły kładzie nacisk na aktualizację i podwyższanie naszej wiedzy   w zakresie cultural awarness.  Ma to zasadnicze znaczenie dla podniesienia jakości procesu dydaktycznego.

Ciekawe przybliżanie  uczniom interesujących aspektów kultury, historii i życia codziennego Wielkiej Brytanii owocuje większym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów w naukę języka angielskiego. Inwestowanie w rozwój zawodowy nauczycieli przeciwdziała wypaleniu zawodowemu .

mgr Lidia Romańczyk

mgr Gabriela Rusiecka