Relacje z wyjazdów ERASMUS

Wyjazd do Słowenii

W niedzielę 02.04.2017 wróciłyśmy z Lublany – stolicy Słowenii, gdzie brałyśmy udział w kursie „Teaching Creativity in Schools Inspired by Edward de Bono”, w ramach programu „Erasmus+”.

Dobro jutro!

W 2016 r. Lublana została uznana za Europejską stolicę Europy i naprawdę zasługuje na to miano. Jest to wyjątkowy czysty kraj, który żyje z szeroko rozwiniętej tam turystyki. W naszej grupie było 19 uczestników z 7 krajów, tzn.11 osób z Turcji, 2 z Hiszpanii, 2 ze Szwecji, 1 z Chorwacji, 1 z Finlandii i my 2 z Polski. Kurs był bardzo intensywny i ciekawy. Poznałyśmy techniki twórczego myślenia oraz narzędzia, które służą rozwojowi kreatywnego myślenia.

Mamy nadzieję, że zdobyte tam umiejętności pozwolą zarówno nam, pracownikom jak i naszym uczniom wprowadzić zmiany, które przyczynią się do poprawy sytuacji w naszej szkole. Poza tym kurs był dla nas szansą doskonalenia umiejętności językowych. Miałyśmy okazję podzielić się własną wiedzą z koleżankami i kolegami z innych krajów oraz korzystać z ich doświadczeń podczas prac w grupach. Po zajęciach w szkole miałyśmy również okazję zwiedzić to piękne miasto, poznać jego mieszkańców i poczuć jego atmosferę. Zorganizowano nam wycieczkę nad jezioro Bled, 50 km od Lublany w Triglavskim Parku Narodowym oraz do miejscowości Bohinj. Mogłyśmy też zobaczyć szkołę podstawową w której pracuje się metodami Edwarda de Bono.

Dziękujemy Dyrekcji i organizatorom naszego kursu za możliwość wzięcia udziału we wspaniałym przedsięwzięciu. Było warto…

Hvala Lepa!!!

Anna Szlufik i Teresa Czajkowska