Relacje z wyjazdów ERASMUS

Florencja

Od 13 do 18 marca 2017r.  uczestniczyłyśmy w kursie Grand Toure in Europe: creativity, innovation, active citizenshop and intercultural dialogue we Florencji we Włoszech.

Kształciłyśmy się humanistycznie, pracując w międzynarodowej grupie nauczycieli ze Szwecji, Finlandii, Niemiec, Grecji i Polski. Szkolenie podzielone było na dwie części. Pierwsza dotyczyła obcowania z obiektami kultury we wspaniałych florenckich muzeach:  Museo dell Opera del Duomo, Museo Nazionale del Bargello, Museo Opificio delle Pietre DureMuseo Stefano Bardini, Museo di San Marco, Galeria Uffizi, Gallerie dell'Accademia. Druga-  były to warsztaty omawiające połączenie renesansu z innymi naukami i nawiązania do współczesności. Szczególne wrażenia zrobiła na nas wizyta w Liceum Artystycznym i obserwacja lekcji prowadzonych w tej szkole.

Szkolenie było bardzo wymagające pod względem intelektualnym i językowym, przez co zyskałyśmy ogromne doświadczenie, które chcemy wykorzystać w pracy w szkole i naszym państwie.

Grupa nauczycieli z innych krajów okazała się niezwykle serdeczna i otwarta. Dzieliła się z nami doświadczeniami z pracy w ich szkołach.

Florencja urzekła nas bogactwem dziedzictwa kulturowego i niezwykłymi zbiorami muzealnymi.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji naszego wyjazdu,,                     a szczególnie Izabeli Średzińskiej i Ewelinie Michalak.

Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu również dziękujemy za pomoc i wsparcie w realizacji przedsięwzięcia.

Warto poznawać świat! :-)

Beata Woźniak

Marzanna Grota