Aktualności

 • Klasa IIa w ramach prezentu mikołajkowego gościła w pobliskim Magnesium. Dzieci brały udział w zajęciach twórczych - wykonywały doświadczenia chemiczne. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i zainteresowani eksperymentami. Uczniowie pogłębili wiedzę, zdobywali własne doświadczenia oraz twórczo rozwijali zainteresowania. Nie zabrakło też akcentu mikołajkowego w postaci drobnego podarunku.

  Agata Wiśniewska

 • Miś Bajnutek odwiedził nas 5 grudnia z kolejnym koncertem, tym razem świątecznym, pt. Dom Świętego Mikołaja. Słuchaliśmy przepięknych pastorałek. Poznaliśmy ogromny instrument muzyczny - tubę, na której grał pan Patryk. Pani Marysia i pan Robert pięknie śpiewali o świątecznej herbatce. Dzieci z chęcią akompaniowały do wykonywanych utworów.

  Agata Wiśniewska

 • Zebrania z rodzicami

  Najbliższe spotkania z rodzicami odbędą się we środę 4 grudnia według następującego harmonogramu:

  kl. I- V 16,30

  kl. V- VIII 17,30

  Zapraszamy.

 • Uczennice z klasy III c ( M. Bork, Ł. Chmielewska, A. Góra i M. Jakubowska) biorące udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym, uczestniczyły w spotkaniu z p. Wiolettą Piasecką – autorką książki „ Faustynka”. Spotkanie odbyło się w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Pani Piasecka napisała ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, biografię H. Ch. Andersena , Faustyny Morzyckiej oraz Jana Ignacego Paderewskiego. Tą właśnie książkę pisarka niezwykle barwnie, w interesujący dla dzieci sposób, zaprezentowała na spotkaniu. Opowiedziała historię niezwykłego chłopca ( Ignacego Jana Paderewskiego), który miał dwa marzenia: zostać wielkim człowiekiem i zrobić coś dobrego dla Polski.

 • W czwartek 21 listopada 2019r.sześć dziewcząt reprezentowało naszą szkołę na powiatowych eliminacjach kaszubskiego konkursu czytania "Méster bëlnégò czëtaniô", które odbyły się w Szkole Podstawowej w Trzepowie. W kategorii klas 7-8 I miejsce zajęła Gerda Reiss, II miejsce Ania Hiller, III Miejsce Zosia Markowska, a Julianna Kustosz otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas 4-6 II miejsce zajęła Izabela Strumska, a Karolina Gdaniec otrzymała wyróżnienie w kategorii klas 1-3 . Osoby, które zajęły miejsca I-III wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich , które odbędą się 13 grudnia w Wejherowie .

 • Maja Bork z kl. IIIc zdobyła nagrodę Grand Prix w Gminnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kolbudach. W kategorii klas drugich II miejsce zajął Jan Kędzierski z kl. IIb, a w kategorii klas trzecich Szymon Łytkowski z kl. IIIa zdobył III miejsce. Gratulujemy!

 • 8 listopada odbył się uroczysty apel z okazji obchodów 101 Rocznicy Niepodległości Polski. Uczniowie klas piątych przygotowali montaż muzyczno- słowno- malarski. W czasie opowiadanej przez uczniów historii naszej przeszło 100 -letniej Niepodległości, na ekranie można było zobaczyć obrazy polskich malarzy związane z ważnymi momentami w dziejach Ojczyzny. Montaż przeplatany był piosenkami patriotycznymi zaśpiewanymi przez chór. Na zakończenie uroczystości zespół taneczny zatańczył krakowiaka "Bartoszu, Bartoszu".

 • 8 listopada, o godzinie 11.11 uczniowie i naszej szkoły wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu". Celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

 • 7go listopada klasy 4, 5, 6 i 7b były uczestnikami koncertu poświęconemu 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki – twórcy oper m.in. „Straszny dwór” i „Halka”, a także śpiewnika z 300 pieśniami. Usłyszeliśmy i zaśpiewaliśmy z wokalistką pieśń „Prząśniczka”, a także „Krakowiaczek jeden”. Wokaliści- sopran Pani Maria i tenor Pan Kamil - nie tylko pięknie przekazali pieśni, ale również zatańczyli figurę krakowiaka. Wiolonczelistka Pani Justyna z werwą zagrała utwór, w którym pobrzmiewały rytmy hiszpańskie pokazując artykulację ricochet i pizzicato. Wszystkim artystom akompaniowała na fortepianie Pani Aleksandra, a koncert prowadziła Pani Barbara.

 • Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

  Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego opublikował listy rankingowe uczniów rekomendowanych do Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Znalazło się wśród nich 26 uczniów , którzy w roku szkolnym 2018/2019 uczęszczali do ZKPiG w Kolbudach.Gratulujemy Stypendystom, Rodzicom oraz Nauczycielom, którzy przyczynili się do wspaniałego sukcesu naszych uczniów. Jest to kolejny rok, w którym nie zwalniamy i nie spoczywamy na laurach. Dzięki zaangażowaniu kadry pedagogicznej możemy rozwijać pasję i talenty naszych uczniów promując szkołę i naszą małą ojczyznę. Pierwszy raz najlepszym Stypendystą Województwa Pomorskiego okazał się uczeń naszego gimnazjum Michał Ostaszewski, któremu szczególnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w drodze ku dorosłości.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia i Wychowania w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-682-72-24
  58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć